Опитування
За скільки Ви набрали м'язову масу в 10 кілограм?
Всего ответов: 162
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Анализ сайта Счетчик PR-CY.Rank


  Карате (вимовляється карате, від яп. 空手道, МФА [ka'ɽate]; карате-до: «шлях порожньої руки») - японське бойове мистецтво. Дане написання було придумано в 1929 році Фунакоси Гитіна під впливом ідей дзен-буддизму, до цього його записували як 唐 手, що приблизно означає «китайська рука». Ієрогліф 唐 позначав династію Тан в Китаї, і став синонімом Китаю в Японії, активно переймати різні галузі культури з Піднебесної в той період. Саме тоді китайське ушу і потрапило на Окінаву, отримавши назву «руки Тан» .

  Історія
  В Японію карате потрапило з острова Окінава в кінці XIX століття. Окінава колись була центром незалежного королівства Рюкю, що мав тісні торговельні зв'язки з Китаєм та Японією. У XVII столітті королівство Рюкю було завойоване самураями князівства Сацума і стало його васалом. В даний час в західній літературі поширена думка, що жителі Окінави вели постійну партизанську боротьбу проти японських загарбників і заради цієї боротьби створили мистецтво карате. Критики цієї версії стверджують, що при трьохсоттисячне населенні острова там розміщувалося всього півтора десятка самураїв японського гарнізону, що свідчить про лояльність окинавцем. Бойові мистецтва на острові практикувалися, в основному, серед нащадків переселенців з Китаю, а від них поступово потрапляли і до інших жителів.

  XIX століття
  В кінці XIX століття, у часи адміністративних реформ в Японії, був ліквідований статус Рюкю як васальної держави і Окінава стала ще однією префектурою Японської імперії. Під час набору в армію, лікарі звернули увагу на те, що ряд призовників з Окінави відрізнявся хорошою фізичною розвиненістю; було встановлено, що вони займалися місцевим бойовим мистецтвом ТОТЕ. Це стало аргументом для включення ТОТЕ в програму викладання у молодших класах окинавськіх шкіл в якості фізкультури і призвело до його широкому поширенню. Зворотною стороною цього процесу стало те, що карате почало втрачати риси бойового мистецтва і перетворюватися на воєнізовану гімнастику.

  XX століття
  На початку XX століття на Окінаві склалася дуже важка економічна ситуація і жителі Окінави масово переїжджали на основні японські острови в пошуках роботи. Разом з ними туди потрапило і карате. Однак японці на карате не звертали особливої ​​уваги до тих пір, поки в 1920-х роках Окінавського майстер Мотобу Текі не переміг у публічному бою західного боксера, а журнал «Кінгу» не надрукував про це барвистий репортаж. Але, так як Окінавський діалект сильно відрізнявся від класичної японської мови, то японці більш охоче йшли до тих, хто міг викладати на класичній японській мові, а це були в основному люди з окинавськіх шкіл, які вивчали карате вже по модернізованої програмі. Таким чином, в Японії карате стало поширюватися в основному саме в «фізкультурному» варіанті; є чимало висловлювань окинавськіх майстрів 1920-40-х років про те, що в Японії карате сильно спотворено - в порівнянні з «традиційним» окинавским варіантом.

Матеріал зі сайта Вікіпедія