Опитування
Скільки ви тягнете (станова тяга)
Всего ответов: 437
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Анализ сайта Счетчик PR-CY.Rank


  Бокс (від англ. Box-коробка, ящик, ринг) - контактний вид спорту, єдиноборство, в якому спортсмени наносять один одному удари кулаками в спеціальних рукавичках. Рефері контролює бій, який триває від 3 до 12 раундів. Перемога привласнюється у випадку, якщо суперник збитий з ніг і не може піднятися протягом десяти секунд (нокаут), або якщо він отримав травму, яка не дозволяє продовжувати бій (технічний нокаут). Якщо після встановленої кількості раундів поєдинок не був припинений, то переможець визначається оцінками суддів.
  Найбільш ранні свідоцтва подібних змагань відображені ще на шумерських, єгипетських і мінойських рельєфах. Турніри по кулачних боїв, що нагадує бокс, проходили ще в Стародавній Греції. По-справжньому бокс став спортивним єдиноборством в 688 році до н. е.., коли кулачні бої були вперше включені в програму античних Олімпійських ігор. Сучасний бокс зародився в Англії на початку XVIII століття.
  У деяких країнах існують власні різновиди боксу (сават у Франції, летхвей в М'янмі, муай-тай в Таїланді), тому часто використовується термін «англійський бокс».

Видатні представники боксу: Мухаммед Алі, Леннокс Льюїс, Майк Тайсон, Рой Джонс, Василь Ломаченко, Віталій та Володимир Кличко та інші.