Опитування
Скільки ви тягнете (станова тяга)
Всего ответов: 437
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Анализ сайта Счетчик PR-CY.Rank


  Капоейра (порт. Capoeira, / ka.puej.ɾɐ /, більш точна транслітерація з португальського - капуейра) - бразильське національне бойове мистецтво, що поєднує в собі елементи танцю, акробатики, гри, і супроводжується національною бразильською музикою. Як бойове мистецтво відрізняється використанням низьких положень, ударів ногами, підсічок і в деяких напрямках, великою кількістю акробатики.
  Сучасна капоейра, на відміну від її ранніх форм, рідко використовується в бойових цілях. Звичайна практика - це безконтактний бій, хоча існують чемпіонати світу по повноконтактній капоейре. Капоейра - форма мистецтва, в якому традиції визначають порядок проведення зустрічей, зовнішній вигляд учасників, музику і атестацію капоейрістов.

Історія капоейри
  Достовірні відомості про капоейре починаються з XVIII століття, але фактично, вона зародилася декілька раніше. Відповідно до загальноприйнятої версії, капоейра виникла в Південній Америці завдяки чорношкірим рабам, яких португальці привозили з інших колоній - Анголи, Мозамбіку, Гвінеї, Конго. Внаслідок жорстокого поводження бразильських рабовласників частина рабів бігла в сельву, де африканська релігія і культура зустрілася з індіанською. Збіглі селилися в кіломбуш (однини - кіломбу) - «вільних містах», з субкультури яких і почала своє поширення капоейра.
  За різними відомостями, капоейра веде своє походження від:
  •     субкультури африканського національного танцю. Спочатку вона не несла в собі бойового аспекту, який з'явився вже пізніше, на території Бразилії.
  •     африканського ритуального бойового танцю «нголо» («n'golo»), що був невід'ємним атрибутом обряду ініціації в південних районах Анголи, і зображав танець зебр - молоді воїни вступали в ритуальний бій один з одним.
  Однак, незважаючи на різні версії, якості танцю в капоейре присутні. Розвиток капоейри у той час нерозривно пов'язане з легендарним героєм - Зумбі, який став для народу Бразилії символом опору. Зумбі дус Палмаріс (порт. Zumbi dos Palmares) очолював один з найбільших кіломбу - Палмаріс, який проіснував в умовах урядової блокади близько сімдесяти років.

Матеріал зі сайта Вікіпедія