Опитування
Скільки ви присідаєте?
Всего ответов: 372
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Анализ сайта Счетчик PR-CY.Rank
 

  Тхеквондо (кор. 태권도?, 跆拳道?) - Корейське бойове мистецтво. Характерна особливість тхеквондо - ноги у поєдинку використовуються більш активно, ніж руки. Надзавданням тхеквондо в давнину було вибивання вершника із сідла. Слово «тхеквондо» складається з трьох слів: «тхе» - нога, «квон» - кулак (рука), «-до» - мистецтво, шлях тхеквондо, шлях до вдосконалення (шлях руки і ноги). За визначенням Чхве Хон Хі, «тхеквондо означає систему духовного тренування і техніку самооборони без зброї, поряд зі здоров'ям, а також кваліфікованим виконанням ударів, блоків і стрибків, що виконуються голими руками і ногами для поразки одного, або декількох суперників».


 Історія
  У стародавніх рукописах згадується про існування на початку нашої ери в стародавній Кореї систем рукопашного бою і різних видів боротьби. На королівських гробницях династій Когурьо (37 рік до н. Е.. - 668) зображені воїни, які виконують окремі прийоми в стійках, характерних для сучасного тхеквондо.
  У I столітті в державі Сілла корейського півострова був заснований військово-релігійний інститут Хваранов. Кращі воїни Сілла навчалися у воїнів Когурьо і до їх техніці додали роботу руками. «Хваран» перекладається з древнекорейского мови як «квіти-юнаки». Оволодіння мистецтвом двобою було необхідним для кожного Хваран. Крім бойових мистецтв вони вивчали історію, буддійську філософію, конфуціанство, соціальну етику. По суті це був древній аналог кадетських корпусів.
  Незважаючи на активний розвиток і популяризацію військових технік, в епоху династії Чосон, корейські бойові мистецтва були майже забуті. У конфуцианском суспільстві з гуманістичними ідеалами воно продовжувало розвиватися виключно у військових цілях. Під час японської окупації Кореї (1910-1945), всі аспекти корейського традиціоналізму потрапили під фактичну заборону. Включаючи і тхеквондо. Корейці отримали право займатися під керівництвом японських майстрів, вивчаючи японські єдиноборства. Однак, тхеквондо, тим не менш, не було остаточно забуте, хоча в остаточному підсумку подальшим його розвитком займалися корейці, які отримали підготовку в області карате і інших японських технік рукопашного бою. У 1953 році з ініціативи школи «Мудукван» був організований Корейська Союз Тенгсудо.
  З 1989 року відомо в СРСР.

Матеріал зі сайту Вікіпедія