Опитування
Скільки Ви жмете на горизонтальній лавці?
Всего ответов: 357
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Анализ сайта Счетчик PR-CY.Rank


  Дзюдо (яп. 柔道 дзю: до:, Дослівно - «М'який шлях»; в Росії також часто використовується назва «Гнучкий шлях») - японське бойове мистецтво, філософія і спортивне єдиноборство без зброї, створене в кінці XIX століття на основі дзюдзюцу японським майстром бойових мистецтв Дзігоро Кано (яп. 嘉纳 治 五郎 Кано: Дзігоро 1860 - 1938), який також сформулював основні правила і принципи тренувань і проведення змагань.
  Датою народження дзюдо вважається день підстави Кано першої школи дзюдо Кодокан (яп. 讲道 馆 кодо: кан, «Інститут вивчення Шляху») в 1882 році. За прийнятою в Японії класифікації, дзюдо відноситься до так званих сучасним бойовим мистецтвам (Гендай будо, на противагу традиційним військовим мистецтвам - картаю будзюцу).
  На відміну від боксу, карате та інших ударних стилів єдиноборств, основою дзюдо є кидки, больові прийоми, утримання й удушення, як в стійці, так і в партері. Удари і частина найбільш травмонебезпечних прийомів вивчаються тільки у формі ката. Від інших видів боротьби (греко-римська боротьба, вільна боротьба) дзюдо відрізняється меншим застосуванням фізичної сили при виконанні прийомів і великою різноманітністю дозволених технічних дій.
  Володіючи значною філософської складової, дзюдо базується на двох головних принципах: взаємна допомога і розуміння для досягнення більшого прогресу, а також найкраще використання тіла і духу. Перед займаються дзюдо традиційно ставляться цілі фізичного виховання, підготовки до рукопашного бою та вдосконалення свідомості, що вимагає дисципліни, наполегливості, самоконтролю, дотримання етикету, розуміння співвідношення між успіхом і необхідними для його досягнення зусиллями.
  В даний час паралельно розвиваються так зване традиційне дзюдо (представлене Кодокан дзюдо і рядом інших шкіл дзюдо) і спортивне дзюдо, змагання з якого проводяться на міжнародному рівні і входять в програму Олімпійських Ігор. У спортивному дзюдо, що розвивається Міжнародною федерацією дзюдо (IJF), робиться більший акцент на змагальну складову, в той час як в традиційному дзюдо додаткове увага приділяється питанням самооборони і філософії, що, не в останню чергу, вплинуло на відмінності в правилах змагань і дозволених прийомах .
  Техніка дзюдо була покладена в основу багатьох сучасних стилів єдиноборств, в тому числі самбо, бразильського джиу-джитсу, Каваісі Рю дзюдзюцу, Косен дзюдо. Дзюдо в юності займалися Моріхей Уесіба (засновник айкідо), Міцуе Маеда (родоначальник бразильського джиу-джитсу), Василь Ощепков (один з творців самбо) та Годзо Сіода (засновник стилю Йосінкан айкідо).

Матеріал зі сайта Вікіпедія